понеделник, 6. февруари 2023. Вести денес: 51
home Вести

Мисајловски за Ванчо Петрушевски: Изгубивме голем човек, великан кој делеше насмевки, култура, а пред се човечност

Мисајловски за Ванчо Петрушевски: Изгубивме голем човек, великан кој делеше насмевки, култура, а пред се човечност

Изгубивме голем човек, великан кој делеше насмевки, делеше култура а пред се човечност. Замина легенда со која израснаа многу генерации, а ќе остане запаметен во вечноста. Почивај во мир Ванчо, напиша потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски, на својот Фејсбук профил, простувајќи се од легендарниот актер Ванчо Петрушевски.