среда, 12. август 2020. Вести денес: 177
home Вести

Мисајловски: Во Република Македонија мора да завладее правото и правдината и државата да почне да чекори напред

Мисајловски: Во Република Македонија мора да завладее правото и правдината и државата да почне да чекори напред

Победнички Дексион е мотивиран повеќе од било кога. Населението нетрпеливо ги очекува изборите и денот кога Зоран Заев ќе биде испратен во историјата. Велат дека вакво лошо владеење не е запаметено и дека не смее да се дозволи веќе вакви луѓе да ја водат државата.

Мора да дојде крајот на криминалот, корупцијата и уцените.

Во Република Македонија мора да завладее правото и правдината и државата да почне да чекори напред. Уште само неколку денови остануваат до моментот кога македонскиот народ ќе му пресуди на СДСМ и Зоран Заев.

Обновата пристигнува!

Победничко Ѓорче одбира обнова!

#ИсправиСеМакедонијо

Коронавирус