сабота, 15. август 2020. Вести денес: 60
home Вести

Мисајловски во посета на скопско Трубарево: На граѓаните им ја вети „Обновата на Македонија“ која доаѓа по 15 јули

Мисајловски во посета на скопско Трубарево: На граѓаните им ја вети „Обновата на Македонија“ која доаѓа по 15 јули

Носителот на Изборната единица 2 Владо Мисајловски попладнево оствари средба со жителите на општината Трубарево во Скопје.

На средбата тој се сретна и со спортските работници од оваа општина, а пред сите жители ја претстави својата програма за „Обнова на Македонија“ која содржи над 1.000 проекти.

Програмата како што вети тој ќе се реализира по 15 јули и победата на ВМРО-ДПМНЕ само доколку народот ги поддржи нив.

Коронавирус