петок, 30. јули 2021. Вести денес: 153
home Вести

Мисајловски во посета на населбата Иво Тричковиќ: СДСМ бескрупулозно ги лажеле луѓето само за да добијат глас повеќе, а потоа исчезнувале

Мисајловски во посета на населбата Иво Тричковиќ: СДСМ бескрупулозно ги лажеле луѓето само за да добијат глас повеќе, а потоа исчезнувале

Носителот на Изборната единица 2 Владо Мисајловски денеска беше во посета на населеното место Иво Тричковиќ во Куманово.

Таму покрај тоа што ги слушна проблемите на граѓаните, ја претстави и својата програма за идните четири години.

Истата содржи над 1.000 проекти.

-Заедно со кандидатите за пратеници во ИЕ2 Рашела Мизрахи, Бране Петрушевски, Кети Димковска и Тихомир Алексовски остваривме средба со жителите од кумановската населба Иво Тричковиќ. Населението тука е незадоволно поради тоа што во изминатите речиси четири години, ништо не е променето на подобро. Граѓаните ги имаат истите проблеми, за кои властите ги уверувале дека ќе се решат. Практично, СДСМ бескрупулозно ги лажеле луѓето само за да добијат глас повеќе, а потоа исчезнувале. Тоа не е ништо ново кога станува збор за тие луѓе, но мора да ставиме крај на таквиот однос.
Затоа ние се обврзуваме на реализација на секој проект кој е испишан во предизборната програма.
Македонија заслужува обнова и ние се бориме таа да дојде што поскоро!??
#Заокружи14 #ОдбериОбнова, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Заедно со кандидатите за пратеници во ИЕ2 Рашела Мизрахи, Бране Петрушевски, Кети Димковска и Тихомир Алексовски…

Posted by Vlado Misajlovski on Wednesday, July 1, 2020

 

Коронавирус