вторник, 4. август 2020. Вести денес: 0
home Вести

Мисајловски во посета на комановско кумановското село Љубодраг: Жителите се разочарани од лошото владеење на СДСМ

Мисајловски во посета на комановско кумановското село Љубодраг: Жителите се разочарани од лошото владеење на СДСМ

Заедно со кандидатите за пратеници во ИЕ2 Бране Петрушевски, Кети Димковска и Тихомир Алексовски ги посетивме жителите на кумановското село Љубодраг. Жителите од ова село се разочарани од лошото владеење на СДСМ. Сведоци се на лаги, манипулации, празни флоскули и неработење. Велат дека обновата е неминовен процес кој мора да се случи во нивното село, но јас велам дека таа мора да се случи во целата земја. Република Македонија е заложник на овие неразбрани политичари повеќе од три години и тоа мора да се смени. СДСМ мора да замине во историјата.

Одбери обнова! Заокружи 14!, пишува во својата објава носителот на листата на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ2 Владо Мисајловски.

Коронавирус