петок, 14. август 2020. Вести денес: 153
home Вести

Мисајловски во посета на Хром- на граѓаните им вети Обнова на Македонија која доаѓа по 15 јули

Мисајловски во посета на Хром- на граѓаните им вети Обнова на Македонија која доаѓа по 15 јули

Носителот на Изборната единица 2 Владо Мисајловски попладнево е во посета на населеното место Хром.

Тој пред жителите на оваа населба ја претстави програмата за Обнова на Македонија која содржи близу 1.000 проекти за граѓаните за во наредните четири години.

Мисајловски на народот му вети вистинска обнова по 15 јули доколку излезат и ја поддржат партијата на чија пратеничка листа е тој, а тоа е ВМРО-ДПМНЕ.

Коронавирус