понеделник, 25. мај 2020. Вести денес: 102
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Мисајловски во посета на Чаир: Заеднички со верба одиме на победа

Мисајловски во посета на Чаир: Заеднички со верба одиме на победа

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски денес беше во посета на Чаир.

-Патриотскиот Чаир е уште една општина од која ја добиваме подршката за првата претседателка на Република Македонија, професорката Силјановска.
Поразговаравме со граѓаните, го слушнавне нивното мислење и заеднички со верба одиме на ПОБЕДА, напиша тој на својот Фејсбук профил.

Коронавирус