четврток, 6. август 2020. Вести денес: 7
home Вести

Мисајловски: Во нашите проекти за обнова на Македонија може да се пронајде секој од младите

Мисајловски: Во нашите проекти за обнова на Македонија може да се пронајде секој од младите

Носителот на листа во изборната единица 2 на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски денес оствари средба со  повеќе граѓани на Бутел.

-Имав одлучни средби и со жените од Бутел кои што пред се апелираат за безбедноста тука во самата општина. Апелираат за своите деца, апелираат за своите внучиња. Значи безбедноста во Бутел мора да биде на повисоко ниво. Тоа е едно од најважните прашања што ги задира секој еден граѓанин а посебно мајките, бабите и сите овие прекрасни жени што сакаат нивните деца да останат тука, истакна тој во неговата изјава.

Целосната изјава може да ја проследите во продолжение.

 

Коронавирус