сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 126
home Вести

Мисајловски: Во моментов власта не функционира

Мисајловски: Во моментов власта не функционира

Како пратеник сакам на јавноста да и доловам неколку работи, а тоа е дека во момонтов власта не функционира, не само денес, власта не може да обезбеди кворум во собранието, денеска немаше можност за гласање на одреден број закони… рече потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски во вестите на Сител.

-Да точно е дека имаме соработка со опозициските партии во собранието, се бориме против корупцијата и криминалот, се бориме против неправдите. Впрочем кога е најтешко во Македонија, во онаа здравствена криза, независно дали си Македонец, Албанец, Ром… треба тука да се сплотиме. Гледаме дека СДСМ сака повторно само да критикува, повторно ВМРО-ДПМНЕ да биде криво за се она што се случува, истакна Мисајловски.

Мисајловски додаде дека без опозицијата нема да може ништо да се помине во собранието.

Најнови вести

Локални избори 2021