вторник, 11. август 2020. Вести денес: 50
home Вести

Мисајловски во Бутел: Младите од Бутел одбираат Обнова на Македонија!

Мисајловски во Бутел: Младите од Бутел одбираат Обнова на Македонија!

Носителот на листа во изборната единица 2 на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски заедно со кандидатите за пратеници во ИЕ2 Рашела Мизрахи и Дарко Костовски, на својата фејсбук страница напиша дека денес испија кафе заедно со младите од Бутел.

Детаљите и фотографиите од денешната средба може да ги проследите во продолжение.

Коронавирус