среда, 14. април 2021. Вести денес: 40
home Вести

Мисајловски: ВМРО се сака и во добри, но и во тешки моменти – ќе ги победиме сите заедно на купче!

Мисајловски: ВМРО се сака и во добри, но и во тешки моменти – ќе ги победиме сите заедно на купче!

ВМРО се сака и во добри, но и во тешки моменти. Како и секогаш низ историјата, ВМРО-ДПМНЕ повторно ќе победи.

Ќе ги победиме сите заедно на купче!!!, пишува на својата Фејсбук страница потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски.

Најнови вести

Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Дубровничката полиција заплени рекордна количина кокаин. Станува збор за околу 500 килограми кокаин што бил доставен во контејнер со банани. Огромната количини на кокаин е откриена од цариниците при редовни контроли на контејнери. Во последните месеци, пристаништето Плоче се претвори во порта за дилерите на дрога за увоз на кокаин поради слабата контрола. Од крајот на јануари, кога започна интензивната полициска акција до денес запланети се над 700 килограми кокаин.

Коронавирус