четврток, 13. август 2020. Вести денес: 158
home Вести

Мисајловски: Вака изгледа победничка Гази Баба, после еден ваков собир победата е неизбежна (ФОТО)

Мисајловски: Вака изгледа победничка Гази Баба, после еден ваков собир победата е неизбежна (ФОТО)

Носителот на Изборната единица 2 Владо Мисајловски вечерва беше во посета на Гази Баба каде пред граѓаните ја претстави програмата на ВМРО-ДПМНЕ која ќе ја донесе Обновата во земјава по 15 јули.

-Вака изгледа победничка Гази Баба!
Вечерва бев присутен на еден од најубавите собири во оваа изборна кампања. На овој преубав настан присуствуваа и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и иден премиер на Република Македонија проф. Христијан Мицкоски, кандидатите за пратеници во ИЕ2 Жаклина Пешевска, Зоран Коцевски, Дијана Илиевска и Игор Атанасовски и коалиционите партнери. Се обративме пред овие прекрасни луѓе и ја почувствувавме енергијата која ја има во Гази Баба. После ваков настан и ваква еуфорија, можам само да заклучам дека победата е неизбежна!
Уште само неколку дена до денот кога македонскиот народ ќе ги испрати СДСМ и Заев во историјата.
Гази Баба цврсто посакува #ОбноваНаМакедонија!
На 15-ти јули победува ВМРО-ДПМНЕ,
победува Република Македонија! 🇲🇰
Обновата доаѓа!
#ИсправиСеМакедонијо #ОдбериОбнова, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Вака изгледа победничка Гази Баба!
Вечерва бев присутен на еден од најубавите собири во оваа изборна кампања. На овој…

Posted by Vlado Misajlovski on Thursday, July 9, 2020

Коронавирус