сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 18
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Мисајловски: Суштината на политиката е да се помага на луѓето, да бидеме одговорни кон општеството и државата

Мисајловски: Суштината на политиката е да се помага на луѓето, да бидеме одговорни кон општеството и државата

БРАВО ЃОРЧЕ !

Суштината на политиката – да се помага на луѓето. Без разлика на целиот политички конеткс, да ја користиме можноста која ја нуди истата за да помогнеме на тие што можеме. Да бидеме одговорни кон општеството и државата.

Одлична активност на општинскиот комитет Ѓорче Петров. Да продолжиме со помошта на оние кои се во првите линии во борбата со вирусот.

Фејсбук статус на потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски.

 

Коронавирус