понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 150
home Вести

Мисајловски: Сонот на Делчев е сон на сите нас, силна, достоинствена и чесна Македонија

Мисајловски: Сонот на Делчев е сон на сите нас, силна, достоинствена и чесна Македонија

Денеска се одбележуваат 148 години од раѓањето на револуционерот Гоце Делчев. Даскалот и неговите идеали вечно ќе бидат водилка за македонското делување. Неговиот сон е сон на сите нас, силна, достоинствена и чесна Македонија, пишува на Фејсбук потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски кој денес заедно со партиската делегација положи цвеќе на гробот на Делчев.

Македонија на сите граѓани, со успеси забележани насекаде во светот. Вечна нека е идејата !

Најнови вести

Коронавирус