понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 159
home Вести

Мисајловски со повик за натпартиски протест: Овде не се работи за партии, овде се работи за Македонија, за Илинден и АСНОМ, за она што сме и она што сакаме да останеме

Мисајловски со повик за натпартиски протест: Овде не се работи за партии, овде се работи за Македонија, за Илинден и АСНОМ, за она што сме и она што сакаме да останеме

МАКЕДОНИЈА Е СЕ ШТО ИМАМЕ !!!
Повикуваме на натпартиски предупредувачки протест за одбрана на црвените линии кои се последниот бедем на нашиот идентитет. Утре во 18 часот, од СЦ „Борис Трајковски“ до Влада. Протестот, поради запазување на здравјето поради корона кризата, ќе биде со автомобили, стои во Фејсбук статусот на Владо Мисајловски, пратеник во Собранието на Република Македонија од редовите на ВМРО-ДПМНЕ.

– Овде не се работи за партии, овде се работи за Македонија, за Илинден и АСНОМ, за она што сме и она што сакаме да останеме. Сега, за да не биде предоцна!
ДА ЖИВЕЕ РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА !!!, пишува тој.

Коронавирус