четврток, 13. август 2020. Вести денес: 111
Во живо

Прес-конференција на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски

home Вести

Мисајловски со порака од Ѓорче Петров: Народот сака и бара обнова, исправи се Македонијо

Мисајловски со порака од Ѓорче Петров: Народот сака и бара обнова, исправи се Македонијо

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на ИЕ 2, Владо Мисајловски, денес во неговото родно Ѓорче Петров оствари средба со граѓаните од каде испрати јасна порака.

-Македонија сака и бара обнова, порача Мисајловски.

Тој пред граѓаните ја престави програмата во која има над 1000 проекти со која како што рече, ќе донесат подобар живот на сите граѓани.

 

Коронавирус