петок, 10. април 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Мисајловски со порака: Купувајте македонски производи, така и помагаме на Македонија, на народот

Мисајловски со порака: Купувајте македонски производи, така и помагаме на Македонија, на народот

Купувајте македонски производи, затоа што ја сакаме Македонија! Напиша на Фејсбук потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски.

Тој во своето видео обраќање испрати порака до македонските граѓани дека само со купување македонски производи ќе и помогнеме на македонската економија, ќе спасиме многу работни места, само со купување на македонски производи ќе и помогнеме на Македонија.

Коронавирус