четврток, 23. септември 2021. Вести денес: 112
home Вести

Мисајловски со порака до Дејан Георгиевски: Ти благодариме од срце шампионе, не направи горди МАКЕДОНЦИ

Мисајловски со порака до Дејан Георгиевски: Ти благодариме од срце шампионе, не направи горди МАКЕДОНЦИ

🥈МЕДАЛ НА ОЛИМПИЈАДА ❤️🇲🇰❤️🇲🇰❤️

Македонско знаме пак гордо се вее, благодариме од срце наш шампионе, благодарме што ни го разубави денот, што не направи горди македонци.

Дејан Георгиевски, ти си новиот шампион за нас и биди горд на МАКЕДОНИЈА затоа што овој народ ги сака јунаците што го оставаат срцето за својата татковина, а ти тоа го покажа и докажа.

Borce Kostovski и Darko Kostovski вие станавте легенди, не само како одговорни за вашиот Taekwondo Klub Butel, туку покажавте дека со скромност,но со многу работа и љубов може да се испише нова спортска македонска приказна.

Горд сум на вас и на сите спортисти од клубот, зашто таму има и други шампиони кои ќе не радуваат низ годините.

Македонски народе, споделувајте го Дејан Георгиевски и неговиот успех, нека знае секој во светот дека имаме и ние македонски херои.

Да сте ми живи и здрави сите до еден! 🙂

МАКЕДОНИЈО РАДУВАЈ СЕ !!! 🇲🇰💪

#OlympicGamesTokyo2020 🥈

Коронавирус