недела, 17. февруари 2019. Вести денес: 67
home Вести

Мисајловски со “пофалба“ до власта: Економскиот раст на оваа влада е 0.1% и веднаш струјата се намали индентично за неверојатни 0.1%

Мисајловски со “пофалба“ до власта: Економскиот раст на оваа влада е 0.1% и веднаш струјата се намали индентично за неверојатни 0.1%

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски, во Фејсбук статус порача дека конечно оваа Влада има за што да се “пофали“, да не рече некој дека само била критикувана.

-Денеска силно одекна новото намалување на струјата за цели 0.1%, но секако тоа се темели на економските ,,постигнувања,, на оваа влада, напиша Мисајловски на Фејсбук и продолжи:

-Очигледно добиваме ист сооднос, економскиот раст на оваа влада е 0.1% и веднаш спиралата почна да врти и струјата се намали индентично за неверојатни 0.1% !!!, напиша тој на Фејсбук.

Тој и порача на власта да престане да си игра со интелигенцијата на граѓаните, како и дека веќе ништо не им поминува.