недела, 19. септември 2021. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

ЦРН РЕКОРД НА ПОЧИНАТИ ВО ЗЕМЈАВА: Денеска над 40 починати, НАЈМЛАДИОТ НА САМО 18 ГОДИНИ!

home Вести

Мисајловски: СЛОБОДА ЗА ПАТРИОТИТЕ, СЛОБОДА ЗА НЕПРАВЕДНО ОСУДЕНИТЕ! Честит ИЛИНДЕН на сите

Мисајловски: СЛОБОДА ЗА ПАТРИОТИТЕ, СЛОБОДА ЗА НЕПРАВЕДНО ОСУДЕНИТЕ! Честит ИЛИНДЕН на сите

Денеска ги поздравив родителите на Јане Ченто кои ги знам многу одамна, тие се скромни и домаќини луѓе. Го положија своето цвеќе на нивниот Методиј Ченто кој го дал и последниот атом од себе за независна Македонија, но и побараа слобода за Јане, напиша потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски на Фејсбук.

-Јане го знам од дете и знам дека Јане никогаш нема да биде против Македонија, затоа и јас ќе кажам Слобода за Јане Ченто. Јане, Трајко, Спиро, Миле и останатите чесни патриоти не се терористи, кои без докази, но со политички прогон ги осудија на драконски казни. Нека овој Илинден донесе сплотеност и разбирање и се стави крај на било какви неправди, а кога ќе престанат неправдите ќе победи разумот. Да си ја сакаме Македонија сите заедно, зашто Македонија е на сите луѓе. СЛОБОДА ЗА ПАТРИОТИТЕ, СЛОБОДА ЗА НЕПРАВЕДНО ОСУДЕНИТЕ!!! Честит ИЛИНДЕН на сите.

Најнови вести

Коронавирус