петок, 7. август 2020. Вести денес: 109
home Вести

Мисајловски: Се залагаме да се цени трудот на работникот, „Обнова“ има проекти за поддршка на македонската економија

Мисајловски: Се залагаме да се цени трудот на работникот, „Обнова“ има проекти за поддршка на македонската економија

Носителот на листа во втората изборна единица од ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски денеска беше во посета нафабриката „Дон Марко“ во Куманово, а средба оствари и со занаетчиите.

-Денеска заедно со дополнителната заменик министерка за финансии Гордана Кочовска Димитриевска и кандидатот за пратеник во ИЕ2 Бране Петрушевски ја посетивме фабриката “Дон Марко” во Куманово. Поразговаравме околу нивната дејност, нивните проблеми, како и предлози за нивна стимулација. Велат дека тешко го пребродуваат овој период, но дека работата и желбата за напредок ги одржува во она што го работат. Им потенцирав одредени проекти од изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ за поддршка на македонската економија и на приватниот сектор, која ним ќе им биде од огромна помош. ВМРО-ДПМНЕ ќе се залага да се цени трудот на работникот и тој да ги има сите права, напиша Мисајловски на Фејсбук.

Коронавирус