недела, 1. август 2021. Вести денес: 64
home Вести

Мисајловски се сретна со македонската фудбалска легенда Остоја Стјепановиќ

Мисајловски се сретна со македонската фудбалска легенда Остоја Стјепановиќ

На наше огромно задоволство, денеска заедно со кандидатот за пратеник во ИЕ2 Бојан Стојаноски, се сретнавме со мојот другар од детството Ostoja Stjepanović, со кој се познаваме речиси цел живот. Остоја е еден од поуспешните фудбалери во нашата земја и тоа го докажува фактот што покрај тоа што е екс репрезентативец на Република Македонија, во својата фудбалска кариера настапуваше за Вардар, Македонија Ѓорче Петров, но и за гиганти како Висла Краков, Сласк Вроцлав, АЕЛ Лимасол, Матерсбург и уште многу други клубови.

Неодамна Остоја ја прогласи неговата фудбалска пензија и се надеваме дека во иднина ќе бидеме сведоци на нови успеси од Остоја, но овој пат како тренер на некој европски клуб. Му заблагодаривме за средбата и му посакавме добро здравје, а тој ни посака среќа во она што го работиме, пишува на својата Фејсбук страница носителот на листата на ВМРо-ДПМНЕ во ИЕ2 Владо Мисајловски.

Коронавирус