вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 94
home Вести

Мисајловски: Прогласуваат 30-дневна кризна состојба, ама важно избори во Штип ќе си тераат?!

Мисајловски: Прогласуваат 30-дневна кризна состојба, ама важно избори во Штип ќе си тераат?!

Само што најави Владата дека ќе прогласи 30 дена КРИЗНА СОСТОЈБА!!! Ама важно избори во Штип ќе си тераат⁉️⁉️

Наместо да се посветат целосно на здравјето и економијата, власта си тера само политиканство!!!,реагира потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски, откако претходно од страна на кризниот штаб беше прогласена 30 дневна кризна состојба.

Коронавирус