среда, 4. август 2021. Вести денес: 71
home Вести

Мисајловски пред жителите на Пчиња ги претстави проектите кои ќе донесат обнова на Македонија по 15 јули (ФОТО)

Мисајловски пред жителите на Пчиња ги претстави проектите кои ќе донесат обнова на Македонија по 15 јули (ФОТО)

Носителот на Изборната единица 2 Владо Мисајловски попладневно е во посета на населеното место Пчиња во Куманово.

Тој пред жителите на ова населено место ги претстави своите проекти кои ќе ги реализираат во наредните четири години.

Нивната програма како што вели Мисајловски има опфатено над 1.000 проекти за граѓаните на нашата земја почнувајќи од економски, инфраструктурни, па се до спорт и забава за најмладите.

Коронавирус