петок, 14. август 2020. Вести денес: 0
home Вести

Мисајловски: Повисоки плати, гасификација, инфраструктурни проекти се само дел од програмата обнова на Македонија

Мисајловски: Повисоки плати, гасификација, инфраструктурни проекти се само дел од програмата обнова на Македонија

ВМРО-ДПМНЕ се обврзува на реализација на:

➡️ 2 милијарди евра инвестиции во инфраструктурни проекти
➡️ 1000 километри нов асфалт и 150 километри експресни патишта
➡️ 25% повисоки плати
➡️ Бесплатни лекови за ранливи категории
➡️ Целосна гасификација и бесплатен приклучок

ИЗЛЕЗИ И ГЛАСАЈ!

ЗАОКРУЖИ 14 – ОДБЕРИ ОБНОВА!

Коронавирус