петок, 26. ноември 2021. Вести денес: 152
home Вести

Мисајловски повикува: Вирусот е опасен, ама може да се спречи – Ајде заедно да ја надминеме оваа појава

Мисајловски повикува: Вирусот е опасен, ама може да се спречи – Ајде заедно да ја надминеме оваа појава

Приоритет е здравјето на нацијата.

Сите други работи за момент може и треба да почекаат, освен здравјето на нашите граѓани.

Вирусот е опасен, ама може да се спречи ако се следат упатствата од здравствените работници.

Ајде заедно да ја надминеме оваа појава!, повикува потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листата во ИЕ2 Владо Мисајловски.

Коронавирус