вторник, 19. јануари 2021. Вести денес: 61
home Вести

Мисајловски повика на масовност на денешниот митинг во Ѓорче , скопскиот и останатите митинзи

Мисајловски повика на масовност на денешниот митинг во Ѓорче , скопскиот и останатите митинзи

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски, повика на масовност на митинзите кои ги организира партијата за промоција на претседателскиот кандидат Гордана Силјановска Давкова.

Во радио емисијата каде денес гостуваше, Мисајловски говореше на низа актуелни теми, но посебен осврт даде на потребата од масовност на митинзите.

Митингот во Ѓорче Петров денес започнува во 18:30 часот.

Целото гостување на Мисајловски, можете да го слушнете во продолжение

Коронавирус