понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 142
home Вести

Мисајловски: Побрзо се измисли вакцина против ковид, отколку што и треба на владата време да обезбеди вакцини во земјава

Мисајловски: Побрзо се измисли вакцина против ковид, отколку што и треба на владата време да обезбеди вакцини во земјава

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски преку статус на Фејсбук пишува дека побрзо се измисли вакцина против ковид, отколку што и треба на владата време да обезбеди вакцини во земјава.

-Побрзо се измисли вакцина против ковид, отколку што и треба на владата време да обезбеди вакцини во земјава.
#оставка
#неспособнавлада, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Побрзо се измисли вакцина против ковид, отколку што и треба на владата време да обезбеди вакцини во земјава.
#оставка
#неспособнавлада

Posted by Vlado Misajlovski on Четврток, 11 февруари 2021

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија