недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Мисајловски: Победа во Ѓорче во прв круг, да живее Македонија!

Мисајловски: Победа во Ѓорче во прв круг, да живее Македонија!

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски на својата официјална Фејсбук страница објави фотографија од победничката атмосфера во Ѓорче Петров каде и официјално Александар Стојкоски стана новиот градоначалник.

Тој напиша: „Победа во Ѓорче во прв круг, да живее Македонија“

Коронавирус