вторник, 28. септември 2021. Вести денес: 90
Во живо

Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Вевчани

home Вести

Мисајловски од Радишани: Македонија ќе се исправи и гордо ќе чекори напред, Радишани е за Обнова на Македонија

Мисајловски од Радишани: Македонија ќе се исправи и гордо ќе чекори напред,  Радишани е за Обнова на Македонија

Го посетив населеното место Радишани, како и црквата “Св. Наум Охридски” каде што успеав да се сретнам со неколку граѓани и да поразговарам со нив. Населението тука вели дека не памети дека некој некогаш вака лошо владеел во државата.

Сведочат на тотална негрижа и неработење. Се согласивме дека државата мора да тргне напред, а тоа ќе се случи само ако СДСМ и Зоран Заев ги испратиме во историјата. Радишани посакува обнова на Македонија и ние се обврзуваме таа да се случи што поскоро. Македонија ќе се исправи и гордо ќе чекори напред! Радишани е за Обнова на Македонија!, пишува на својот Фејсбук профил носителот на листата на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ2 Владо Мисајловски.

Коронавирус