сабота, 31. јули 2021. Вести денес: 34
home Вести

Мисајловски од Чаир: Македонците се жалат, се чуствуваат како граѓани од втор ред

Мисајловски од Чаир: Македонците се жалат, се чуствуваат како граѓани од втор ред

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на ИЕ 2, Владо Мисајловски, денес беше во посета на скопски Чаир, каде ја престави програмата на партијата, но и ги слушна проблемите на граѓаните.

-Чаир го заборавија, тешко е да се живее во Чаир, но овие луѓе тука се упорни, овие луѓе тука се со срциња како планина…

Коронавирус