сабота, 25. септември 2021. Вести денес: 118
home Вести

Мисајловски објави тажни слики од Кочани: „Мора да има одговорност!“

Мисајловски објави тажни слики од Кочани: „Мора да има одговорност!“

Сликите кажуваат се… доста е само изговори од страна на власта, мора да има одговорност за оваа неспособност, порача пратеникот Владо Мисајловски

„Во овој момент на располагање се несервисираните канадери на ДЗС, трите хеликоптери на АРМ што се функционални само дење и едниот на МВР за кој нема опрема.

Затоа мора да има одговорност.

ОСТАВКА“ – порача тој.

Коронавирус