среда, 12. август 2020. Вести денес: 103
home Вести

Мисајловски: Народот верува во нашата визија

Мисајловски: Народот верува во нашата визија

Во моментов сум во Ченто, поточно во населените места Јане Сандански и Економија. Заедно со кандидатите за пратеници во ИЕ2 Жаклина Пешевска, Зоран Коцевски, Дијана Илиевска и Игор Атанасовски ги посетивме жителите на овие населени места, кои се уверени во победата на ВМРО-ДПМНЕ на претстојните парламентарни избори на 15-ти јули.

Велат дека е доста од лаги и неисполнети ветувања и дека е потребна обнова. На народот му се потребни повисоки плати, повисоки пензии, капитални инвестиции и се што ќе придонесе за подобро секојдневно функционирање. Веруваат во визијата на ВМРО-ДПМНЕ и токму поради тоа ќе не поддржат заокружувајќи го бројот 14.

Ченто одбира Обнова на Македонија!
#ИсправиСеМакедонијо #ОбноватаПобедува

Коронавирус