недела, 20. јуни 2021. Вести денес: 88
home Вести

Мисајловски: Народот е разочаран, желен е за промени

Мисајловски: Народот е разочаран, желен е за промени

Денес заедно со Бојан Стојаноски, Дафина Стојаноска и Марија Андоновска ги посетив жителите на Волково во Ѓорче Петров. Народот е крајно разочаран, револтиран и понижен од ненародната власт предводена од Заев. Посакуваат вакво зло никогаш да не се повтори, а државата да ја превземат политичари со енергија и чесна намера кои ќе го вратат достоинството на граѓаните и Република Македонија.

Ѓорчепетровци се желни за промени!

Фејсбук статус на пратеникот и потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски.

Денес заедно со Бојан Стојаноски, Дафина Стојаноска и Марија Андоновска ги посетив жителите на Волково во Ѓорче Петров….

Posted by Vlado Misajlovski on Monday, May 10, 2021

ЕУРО 2020

Македонија