петок, 14. август 2020. Вести денес: 153
home Вести

Мисајловски: Наместо распродавање на национални интереси, граѓаните сакаат повисоки плати и пензии

Мисајловски: Наместо распродавање на национални интереси, граѓаните сакаат повисоки плати и пензии

Заедно со кандидатите за пратеници во ИЕ2 Жаклина Пешевска, Зоран Коцевски, Дијана Илиевска и Игор Атанасовски го посетивме населеното место Идризово. Населението тука е решено да ги казни СДСМ и Зоран Заев.

Велат дека ваква ненародна власт не заслужува никогаш повеќе да ја води државата. Наместо распродавање на национални интереси, граѓаните сакаат повисоки плати и пензии. Наместо виткање кичма, сакаат гордо исправена и достоинствена Република Македонија. Затоа на 15-ти јули граѓаните ќе излезат на гласање и ќе го заокружат бројот 14.

За обнова на Република Македонија! 🇲🇰
#ИсправиСеМакедонијо

Коронавирус