вторник, 3. август 2021. Вести денес: 174
home Вести

Мисајловски на средба со граѓаните од село Тромеѓа кимановски

Мисајловски на средба со граѓаните од село Тромеѓа кимановски

Во моментов сум во кумановското село Тромеѓа. Заедно со кандидатите за пратеници во ИЕ2 Бране Петрушевски, Кети Димковска и Тихомир Алексовски, срдечно бевме пречекани од жителите кои беа заинтересирани за нашата предизборна програма за претстојните четири години. Луѓето тука велат дека им е смачено да слушаат лажни ветувања, напротив сакаат работата да тргне на добро.

Поразговаравме за моменталната ситуација и за пост изборните очекувања. Жителите од с.Тромеѓа недвосмислено посакуваат промени, посакуваат обнова. Нивната поддршка ќе биде ветер во грб да ги исполниме сите ветувања кои се напишани во програмата. Наша должност е да работиме во служба на граѓаните.

На Македонија и е потребна обнова!??
#ИсправиСеМакедонијо

Коронавирус