недела, 25. јули 2021. Вести денес: 0
home Вести

Мисајловски на средба со граѓаните од населбата Дексион во Ѓорче Петров (ФОТО)

Мисајловски на средба со граѓаните од населбата Дексион во Ѓорче Петров (ФОТО)

Носоителот на листата на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ2, Владо Мисајловски продолжува со неговите секојдневни предизборни активности.

Мисајловски од изутринава имаше набиена агенда, а попладнево оствари средба со граѓаните од населбата Дексион во Ѓорче Петров, пред кои ја пртстави и изборната програма за обнова на Македонија.

Коронавирус