сабота, 31. јули 2021. Вести денес: 23
home Вести

Мисајловски на средба со граѓаните на Радишани

Мисајловски на средба со граѓаните на Радишани

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на ИЕ 2, Владо Мисајловски, во моментов е на средба со граѓаните на населеното место Радишани во општина Бутел.

Мисајловски заедно со кандидатот за пратеник од општината Бутел, Дарко Костовски, на бутелчани им ветија визија и проекти со кои ќе се подобри живото на граѓаните.

Коронавирус