сабота, 16. јануари 2021. Вести денес: 13
home Вести

Мисајловски на средба со граѓани од Ѓорче Петров: Народот на 21-ви април ќе стави крај на сите понижувања и ќе донесе голема победа за Македонија

Мисајловски на средба со граѓани од Ѓорче Петров: Народот на 21-ви април ќе стави крај на сите понижувања и ќе донесе голема победа за Македонија

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски вчера оствари средби со жителите на Ѓорче Петров.

-Пријатни средби со моите сограѓани од Ѓорче Петров. Луѓе кои се мотивирани да го сменат ова темно секојдневие и да ја вратат Република Македонија на патеката на перспективноста. На 21-ви април ќе стават крај на сите овие понижувања и ќе донесат голема победа, победа за Македонија, напиша Мисајловски на Фејсбук.

Коронавирус