четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 102
home Вести

Мисајловски: На граѓаните им треба помош, има време за политика – доста е со театарот !

Мисајловски: На граѓаните им треба помош, има време за политика – доста е со театарот !

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски преку статус на Фејсбук пишува дека има време за политика и на власта и порача да престанат со театарот во пресрет на изгласувањето на петтиот сет мерки за граѓаните.

-Веднаш почнете ја седницата за да го изгласаме петтиот пакет мерки !
На граѓаните им треба помош!
Има време за политика, доста е со театарот !, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Веднаш почнете ја седницата за да го изгласаме петтиот пакет мерки !
На граѓаните им треба помош!

Има време за политика, доста е со театарот !

Igor Janushev, Бојан Стојаноски и Дарко Костовски 💪💪💪💪 🇲🇰

Posted by Vlado Misajlovski on Четврток, 15 април 2021

Најнови вести

Коронавирус