петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 19
home Вести

Мисајловски, Михајловски и Стојкоски на средба со граѓаните во Чучер Сандево: Народот гласно зборува за неспособноста на власта

Мисајловски, Михајловски и Стојкоски на средба со граѓаните во Чучер Сандево: Народот гласно зборува за неспособноста на власта

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски, во друштво на Тони Михајловски и Александар Стојкоски денеска беше на средба со граѓаните на Чучер Сандево. Тој на Фејсбук напише дека оствариле одлични средби со нив.

– Одлична можност да размениме мислења и ставови со граѓаните за проблемите што ги засегаат. Народот насекаде гласно зборува за штетните политики од оваа власт и нивната неспособност за водење на државата.