среда, 4. август 2021. Вести денес: 104
Вонредна вест

ГОЛЕМ РАСТ: 164 новозаболени од коронавирус, починаа три лица

home Вести

Мисајловски: Куманово ќе биде обновено

Мисајловски: Куманово ќе биде обновено

Кумановчани силно не поддржуваат и работат на промоцијата на изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ за претстојните четири години, кои треба да бидат години на #ОбноваНаМакедонија.

Ги запознаваат граѓаните со проектите кои се вметнати во изборната програма и гордо со крената глава можат да им ветат на своите сограѓани дека стоиме зад секој кажан збор. Тоа ќе го докажеме веднаш по победата на 15-ти јули кога ќе дојдеме повторно во Куманово и граѓаните ќе сведочат на реализација на многу проекти.

Куманово ќе биде обновено!

Обновата доаѓа насекаде и ќе се случи многу брзо!

Коронавирус