петок, 29. јули 2022. Вести денес: 0
home Вести

Мисајловски: Крајно лицемерно е тоа што го прави власта – забранува групирање, а планира избори

Мисајловски: Крајно лицемерно е тоа што го прави власта – забранува групирање, а планира избори

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски вечерва е гостин во емисијата „Заспиј ако можеш“ на АЛФА телевизија.

Тој истакна дека Филипче воведе нова мерка со која се забранува групирање на граѓани на повеќе од 4 лица, а во истиот  момент бара избори во Пласница и Штип.

-Крајно лицемерно е тоа што го прави власта, си игра со здравјето на граѓаните. Кога со новата мерка на Филипче не можат да се соберат повеќе од четворица, како ќе се спроведат избори во Штип и Пласница? Сето ова ќе им се удри од глава на власта, потенцира Мисајловски.

Коронавирус