вторник, 26. јануари 2021. Вести денес: 188
home Вести

Мисајловски: Ќе не има насекаде, протести ќе има

Мисајловски: Ќе не има насекаде, протести ќе има

Сакам да кажам дека овој протест не е на ВМРО-ДПМНЕ, ова е протест на македонскиот народ, рече потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски.

-Секој што ја сака Македонија е добре дојден да ни се приклучи да го сопреме сето ова што го прави Зоран Заев. Од утре почнуваме и во големите градови во Македонија. Но исто така големи протести ќе има и тука во Скопје, истакна Мисајловски.

Тој уште еднаш ги повика сите граѓани да се приклучат кон протестите, а дека навремено ќе бидат сите известени за протестите во големите градови.

Најнови вести

Коронавирус