сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 14
home Вести

Мисајловски: Казната на СДСМ ќе стигне на 15 јули

Мисајловски: Казната на СДСМ ќе стигне на 15 јули

Попладнево сум во населеното место Колонија, општина Гази Баба. Заедно со кандидатите за пратеници во ИЕ2 Жаклина Пешевска, Зоран Коцевски, Дијана Илиевска и Игор Атанасовски ги посетивме жителите на ова населено место, кои велат дека е дојден крајот на СДСМ и Зоран Заев. Никој повеќе ниту им верува, ниту пак ќе им ја даде довербата.

Таа приказна е завршена и за сето зло кое го нанесоа на Република Македонија ќе следи казна.

Казната ќе стигне на 15-ти јули кога СДСМ ќе се соочи со најголемиот пораз во нивната историја, а ВМРО-ДПМНЕ ќе ја слави најголемата победа.

Колонија силно посакува #ОбноваНаМакедонија!??

Обновата победува!

Коронавирус