четврток, 5. август 2021. Вести денес: 0
Вонредна вест

ОГНОТ ЈА ЗЕМА ПРВАТА ЖРТВА – изгоре жена во Старо Нагоричане

home Вести

Мисајловски и Трајановски во Горно Оризари: Националните интереси се јасни, Македонија мора да се исправи

Мисајловски и Трајановски во Горно Оризари: Националните интереси се јасни, Македонија мора да се исправи

Попладнево заедно со носителот на ИЕ2 Владо Мисајловски и кандидатите за пратеници го посетивме населеното место Горно Оризари,граѓаните кажуваат дека времето како да застанало во овие 3 години во нивното населено место,не е реализиран ниту еден локален проект,разочарани се и од економските политики,за националните интереси се јасни,Македонија мора да се исправи!

Ќе победиме и во Горно Оризари и целата општина Шуто Оризари, ВМРО-ДПМНЕ се обврзува да ја реализира во целост програмата #ОбноваНаМакедонија во оваа општина.

✍️ 1️⃣4️⃣

#ИсправиСеМакедонијо

?⚫??♥️

Коронавирус