четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Вести

Мисајловски и Стефковски на отворање на училишна спортска сала во ОУ „Григор Прличев“ во Железара

Мисајловски и Стефковски на отворање на училишна спортска сала во ОУ „Григор Прличев“ во Железара

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски заедно со градоначалникот на општина Гази Баба, Бобан Стефковски во рамките на активноста „Промените се случуваат, секогаш со народот“, денес во 12 часот ќе присуствуваат на отворање на училишна спортска сала во ОУ „Григор Прличев“ во Железара, општина Гази Баба.

Коронавирус