вторник, 20. октомври 2020. Вести денес: 34
home Вести

Мисајловски: Граѓаните силно ја посакуваат обновата и таа неминовно ќе дојде

Мисајловски: Граѓаните силно ја посакуваат обновата и таа неминовно ќе дојде

По средбата со жителите на с. Стајковци, заедно со кандидатите за пратеници во ИЕ2 Жаклина Пешевска, Зоран Коцевски, Дијана Илиевска и Игор Атанасовски дојдовме на средба во населеното место Раштак.

Населението тука е подготвено за најголемата победа на ВМРО-ДПМНЕ. Велат дека изминатите три години биле предолги години на стагнација и неуспех. СДСМ и Зоран Заев се најголемото зло кое и се случило на татковината и мора да си заминат што е можно побрзо.

Силно ја посакуваат обновата и таа неминовно ќе дојде. Раштак одбира Обнова на Македонија!

Македонија ќе биде обновена!

#ИсправиСеМакедонијо #РаштакОдбираОбнова

Коронавирус