сабота, 20. јули 2019. Вести денес: 6
home Вести

Мисајловски: Ѓорчепетровци се чесни и достоинствени луѓе кои сакаат промени

Мисајловски: Ѓорчепетровци се чесни и достоинствени луѓе кои сакаат промени

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ,  Владо Мисајловски, попладнево го помина со граѓаните на Ѓорче Петров.

-Чесни и достоинствени луѓе кои сакаат промени, перспектива и надеж. Ќе победиме, за Македонија, порача тој.