понеделник, 3. октомври 2022. Вести денес: 0
home Вести

Мисајловски: ДОСТА Е! Македонија има посебна култура, традиција, идентитет и јазик

Мисајловски: ДОСТА Е! Македонија има посебна култура, традиција, идентитет и јазик

ДОСТА Е! Македонија има посебна култура, традиција, идентитет и јазик. Македонија е нашата идеологија!, напиша потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски на Фејсбук, кој и денеска заедно со своите ѓорчепетровци протестираше пред МНР.

Најнови вести

Коронавирус